Baker w SJO Metro

warsztatybakerCzy wiesz, że…

Baker Street, to ulica w Londynie na której znajduje się muzeum Sherlocka Holmesa, a także biuro rzeczy znalezionych.

Londyńczycy w środkach transportu miejskiego, szczególnie w metrze zostawiają rocznie ok. 200 tys. przedmiotów, które trafiają właśnie do biura na Baker Street. Biuro funkcjonuje od ponad 80 lat.

Najczęściej londyńczycy zostawiają książki, rocznie ok. 40 tys. Poza tym wśród często zostawianych rzeczy są telefony, parasole, torby i plecaki. Zdarzyło się, że do biura trafiła urna z prochami mężczyzny.

Co trzecia rzecz trafia do swojego właściciela.

W naszej szkole powstał kącik Baker, gdzie zbieramy rzeczy pozostawione przez naszych, najczęściej najmłodszych kursantów. Jeśli coś Wam/ Waszemu dziecku zginęło, może znajdziecie to w Metro.

Info u lektorów.