Kurs egzaminacyjny dla szkoły podstawowej

Cambridge English: Young Learners (YLE) stworzono po to, by móc ocenić to, w jakim stopniu dzieci między 7 a 12 rokiem życia opanowały język angielski.
Testy YLE dostępne są na trzech poziomach trudności, co monitoruje ich postęp w nauce języka i zachęca je do dalszej do pracy nad nim.
YLE Starters- przeznaczony jest dla dzieci już od 7 roku życia. Najczęściej zdają go u nas dzieci w III klasie SP.
YLE Movers- najczęściej zdaja go dzieci w klasie IV, V SP.
YLE Flyers- najczęściej zdawany jest w klasie V, VI SP.

Jak zdać egzamin?

Należy zgłosić dziecko do naszej szkoły na konsultacje dotyczące wyboru odpowiedniego egzaminu, kursu, grupy. Następnie mozna zapisać dziecko na kurs egzaminacyjny( jest to kurs standardowy; rozwija wszystkie kompetencje językowe-słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie i jest rozszerzony o zadania egzaminacyjne YLE). Dzieci mogą w trakcie kursu napisać próbny egzamin- bezpłatnie. W zależności od liczby zdających, egzamin można zdać w SJO Metro lub w siedzibie British Council. Kurs odbywa się 1x lub 2x/ tydzień, zajęcia trwają 60 min. Grupa liczy max 6 osób. Można też przygotować sie indywidualnie, w mniejszej grupie 2 lub 3 osobowej.